Komunikace mezi počítačem a mozkem pomocí do něj zavedené elektrody jsou již staršího data (viz akademon.cz 28.6.2002). Advanced Telecommunications Research Institute International (ATR) a Honda Research Institute Japan Co. oznámili, že společně vyvinuli zařízení, které umožní pomocí magnetické rezonance sledovat prokrvení různých částí mozku a přenášet tam pokyny pro počítač či robota rovnou bez zásahu lidské ruky a hlavně bez zásahu do mozku. Stačí pomyslit, zvětší se průtok krve určitou částí mozku, což zachytí magnetická rezonance a signál je vyslán. Otázkou zůstává, zdali můžeme pomyslet přímo na daný pokyn, např. posuň kurzor doprava, anebo chceme-li pohnout kurzorem na obrazovce, musíme myslit třeba na lehkou vůni melounů.
Hulení nezpůsobuje rakovinu

Na mezinárodní konference Americké pneumologické společnosti v San Diegu byl včera přednesen referát, který na základě provedené výzkum doložil, že kouření marihuany nemá vliv na vznik rakoviny plic. U tabáku, drogy již společensky akceptované, obdobné studie jednoznačně prokazují, že kouření zejména cigaret jednoznačně zvyšuje riziko vzniku rakoviny plic. Ostatní škodlivé účinky marihuany, o kterých si můžeme podrobněji přečíst třeba v článku akademonu.cz z 8.4.2002, však stále přetrvávají.
Více o působení marihuany si můžeme přečíst zde.
Další důkaz zaniklé civilizace v Amazonii

Archeologům se v hloubi amazonského pralesa podařilo odkrýt zbytky astronomické observatoře staré nejméně 500 let, možná však i 2000 let. Tvoří ji 127 opracovaných žulových bloků, každý vysoký okolo tří metrů. Vyznačení polohy Slunce při zimním slunovratu je zcela zřetelné. Je zajímavé, že i civilizace žijící v tak teplém podnebí přikládaly zimnímu slunovratu význam. Další informace o starých civilizacích v Amazonii najdeme v akademonu.cz z 2.9.2002 a 19.9.2003.
akademon.cz 2.9.2002: Terra preta do Indio
akademon.cz 19.9.2003: Ztracená civilizace Amazonie
akademon.cz 6.10.2008: Stará města v Amazonii
8.2.2017: Odlesnění Amazonie odkrylo na 450 geoglyfů geometrických tvarů, které nepochybně pocházejí z doby před objevením Ameriky. Nacházejí se na ploše 13.000 km2 ve spolkovém státě Acre v nejzápadnější Brazilii. Prozkoumala a popsala je Jennifer Watling ze Saopaulské univerzity spolu s britskými, brazilskými a kanadskými kolegy. Při své práci hojně využívali dronů. Geoglyfem nazýváme motiv vytvořený přímo na zemském povrchu. Nejznámější leží na planině Nazca v jižním Peru.